• Promocja
  » DESKA Z LITEGO DREWNA
  Jesion Naturalny lity lakierowany
  od 89zł/m2 netto
 • Promocja
  » DESKA Z LITEGO DREWNA
  Jesion bielony lity lakierowany
  od 99zł/m2 netto
 • Promocja
  » DESKA Z LITEGO DREWNA
  jesion termo lity lakierowany
  od 108zł/m2 netto
 • Promocja
  » DESKA Z LITEGO DREWNA
  Dąb lity lakierowany
  od 110zł/m2 netto
 • Promocja
  » DESKA Z LITEGO DREWNA
  Dąb lity olejowany
  od 100zł/m2 netto
 • Promocja
  » DESKA II i III WARSTWOWA
  Dąb warstwowy olejowany
  od 95zł/m2 netto
 • Promocja
  » DESKA II i III WARSTWOWA
  Dąb warstwowy lakierowany
  od 100zł/m2 netto

Deska warstwowa

Marzą Państwo o pięknym, drewnianym parkiecie, lecz planujecie instalację ogrzewania podłogowego, które mogłoby wypaczyć drewno, albo budżet przeznaczony na wykończenie domu kurczy się nieubłaganie? Deska warstwowa będzie najlepszym rozwiązaniem! Jest to doskonała, zarówno pod kątem ceny, jak i montażu, alternatywa dla klasycznego, litego drewna. Dzięki niej nie będziecie musieli rezygnować z Waszej wymarzonej podłogi, a pieniądze zaoszczędzone na deskach i dywanie, który stanowiłby pewnie rekompensatę idealnego parkietu, będziecie mogli wydać na wyposażenie domu bądź zgoła inny cel.

Budowa i właściwości

Na pojedynczą deskę warstwową składa się podstawa z drewna iglastego, a także nieco cieńsza warstwa użytkowa w całości wykonana z niemalże dowolnie wykończonego drewna szlachetnego. To właśnie budowa sprawia, że końcowy produkt w żadnym stopniu nie odbiega wizualnie od tradycyjnych dyli podłogowych, a jednocześnie pozostaje tańszy i dużo bardziej wytrzymały. Wyjątkową trwałość desek osiąga się przez łączenie poszczególnych warstw tak, aby słoje ułożone były w stosunku do siebie poprzecznie. Zmiany w temperaturze otoczenia i wilgotności powietrza nie wpływają więc na nie tak bardzo, jak na klasyczne, lite drewno. Przy tego typu zmianach, gdy drewno jednej warstwy próbuje skręcić się zgodnie ze skrętem słoi, drewno drugiej ułożone do niego prostopadle skutecznie temu zapobiega.

Perfekcyjny efekt końcowy

Jesteśmy zdania, że wygląd drewnianych podłóg jest równie ważny co ich jakość i wytrzymałość. Proponujemy Państwu więc deski warstwowe, których powierzchnia wykonana jest z wysokojakościowych gatunków drewna takich drzew jak:

 • Dąb
 • Orzech amerykański

Dodatkowo mogą Państwo wybierać spośród ponad 40 kolorów wykończenia, a także różnych sposobów obróbki. Nasze deski warstwowe mogą być przede wszystkim olejowane albo lakierowane. Poza tym drewno może zostać poddane:

 • Postarzaniu poprzez obróbkę techniczną lub chemiczną
 • Fazowaniu
 • Szczotkowaniu

Dokonując zakupu materiału na swoją wymarzoną podłogę pozostaje Państwu jeszcze jedna decyzja – o klasie drewna:

Natur
struktura i barwa drewna pozostają naturalne. Klasę tę wyróżnia brak bieli, dowolny układ słoi, a także sporadycznie występujące, zrośnięte maksymalnie do 8mm sęki zdrowe i szpilkowe. Możliwy błyszcz dodaje podłodze połysku.
Rustical
zróżnicowana barwa i rysunek drewna. Charakterystyczna dla tej klasy jest możliwość wystąpienia rdzenia, bieli, sęków i ich skupisk o średnicy nieprzekraczającej 70mm, a także pęknięć powierzchniowych nie głębszych niż 1mm oraz płytkich, czołowych.

Standardowa szerokość: Standardowa długość: Standardowa grubość:
70 – 250cm 40 – 250cm 11cm;
14cm;
15cm.

Na zamówienie możemy wykonać dla Państwa deski o dowolnej grubości.

mParkiet, adres: ul. Bartycka 24/26, pawilon 86, 00-716 Warszawa, tel. 22 891 18 50, Mapa Google
^ powrót do góry
ilość odwiedzin: 28370

wykonanie: AGINUS